Cupcakes ve stylu Cath Kidston

Cupcakes ve stylu Cath Kidston

Začátkem jara jsme se s mou kamarádkou Alenkou dohodly, že společně zkusíme nazdobit cupcakes. Fotku jsem tehdy dala jen jednu na Facebook a slíbila jsem, že časem vložím na blog více fotek a popíšu, jak jsme je dělaly. Jediné, co jsme tehdy věděly bezpečně, bylo to, že musí být ve stylu naší oblíbené Cath Kidston. Takže jsme hledaly inspiraci a přemýšlely jsme, jak by měly cupcakes vypadat a jak je udělat, aby se líbily a zaujaly.
Byla to naše první a zatím tedy poslední zkušenost co se takového zdobení týče … Občas jsme tápaly, sem tam si nevěděly rady, ale nakonec jsme se s nimi popraly, myslím, vcelku statečně. Snad nám zkušené cukrářky a profi pekařky dortů a cupcakes prominou a přimhouří očko nad nedostatky … my jsme z nich po celodenní práci měly velkou radost. :-)


Ingredience (na 15 ks upečených cupcakes)

Na cupcakes

280 g mouky Babiččina volba Dortová
1 prášek do pečiva bez fosfátů (použila jsem od Alnatura)
110 g cukru krupice
1 lžíce domácího vanilkového cukru
špetka soli
250 g bílého jogurtu (použila jsem Selský)
2 vejce
70 ml mléka
80 g rozpuštěného másla (ne horkého)
kůra z jednoho bio citronu
pár kapek vanilkového aroma

Postup

Připravím si formy na muffiny, které vyložím obyčejnými papírovými košíčky. Horkovzdušnou troubu předehřeji na 170 °C.
Mouku proseji do větší mísy a smíchám s kypřícím práškem do pečiva a se solí a přidám oba druhy cukru. V druhé míse rozšlehám vejce, přidám mléko, jogurt, máslo, citronovou kůru a aroma. Tuto hmotu vmíchám do mísy s moukou a společně promíchám. Hladkým těstem plním připravené košíčky ve formách na muffiny (přibližně 0,5 cm od okraje) a peču 30 – 35 minut nebo dokud není povrch pevný na dotek.

Na potažení jsme použily mandlovou potahovací hmotu na dorty (seženete v cukrářských potřebách) a na výrobu ozdob mandlovou modelovací hmotu. K nabarvení těchto hmot jsme použily ještě gelové barvy Wilton.

Upečené cupcakes jsme potřely tvarohovo-máslovým krémem, kterým jsme se je snažily dotvarovat (200 g tvarohu v kostce, 1/2 povoleného másla a cukr moučka dle chuti – vyšlehat). Poté jsme je vložily do pevných papírových košíčků a daly zatuhnout do lednice. Jakmile byl krém pevný, potáhly jsme cupcakes připravenou hmotou, kterou jsme pomocí kulatého vykrajovátka vykrojily do potřebné velikosti.

Doporučujeme si jednotlivé zdobící prvky (např. květinky, jahůdky, kuličky …) připravit předem a poté už je jen aranžovat. Při samotném zdobení jsme každou jednotlivou ozdobu potřely kapičkou vody, aby se ozdoba „přilepila“ na povrch cupcakes.

Fantazii se meze nekladou, barvy a tvary jsou jen na vás. Záleží na tom, co se vám líbí nebo co se vám zrovna hodí k určité příležitosti.

Cupcakes ve stylu Cath Kidston

Cupcakes ve stylu Cath Kidston

Cupcakes ve stylu Cath Kidston

Cupcakes ve stylu Cath Kidston

Cupcakes ve stylu Cath Kidston

 

 

 

 

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

6 Komentáře
 • Odpověď Michala 14.8.2016 at 17:57

  Ty jsou opravdu nádherné!! Lahodí oku a věřím, že i chuťovým buňkám. :-))

  • Odpověď pěkně vypečený blog 15.8.2016 at 8:58

   Míšo, děkujeme. :-) Jsme rády, že se líbí. 😀 L+A

 • Odpověď Renáta 15.8.2016 at 22:01

  Milá Lucko a Alenko, Vaše cupcakes jsou opravdu úžasně krásné, roztomilé, nemají chybu ! :-) Jsem přesvědčená, že i cukrář – profesionál by Vám je pochválil :-)
  Právě včera při hledání nějakého receptu na pečení koláče s tvarohem jsem narazila na svůj dřívější, první příspěvěk, že jsem po objevení Vašeho blogu pročítala recepty do 4 do rána… :-) A téměř stejně jsem to udělala i včera, ale dnes už půjdu spát dříve, jen jsem byla zvědavá, zda a případě co nového jste, Lucko, umístila na Váš blog. Od doby, kdy jsem jej objevila, jej sleduji velmi často a pravidelně, a moc ráda dle Vašich receptů peču. Přeji Vám příjemné letní dny a těším se na Vaše další skvělé recepty doprovázené krásnými fotografiemi :-) Renáta

  • Odpověď pěkně vypečený blog 17.8.2016 at 14:00

   Milá Reni, děkujeme :-) Jsem ráda, že pečete a že jste spokojená s recepty. Vzpomínám si, když jste mi tehdy psala, že jste u mého blogu strávila tolik hodin. Neskutečné! :-) Ale zároveň mě to hrozně moc těší … navíc i to, že se vracíte a hledáte další inspiraci, kterou Vám přínáší právě tenhle blog. Moc děkuji, přeji povedené pečení a příjemné dny, Lucie.

 • Odpověď DenikTricitky.cz 17.8.2016 at 13:16

  Tak to vypadá naprosto úžasně !!!! WooooWW :)

  • Odpověď pěkně vypečený blog 17.8.2016 at 13:56

   Díky! 😀 :-*

  Zanechte odpověď