Kakaové ořechy z formiček

Kakaové ořechy z formiček
Poslední dny si připadám jako tryskomyš! Spustili jsme krámek, takže jsem se od pečení během dne kvapem přesunula k balení a vypisování faktur. Počítám s tím, že bude chviličku trvat, než se vše zaběhne a aspoň trochu uklidní. Ale ono i to večerní (až noční) pečení má něco do sebe.
Tenhle recept na kakaové ořechy (bez ořechů :-D) mám také od maminky. Ta má tento druh cukroví, kdy se těstem plní formičky, moc ráda … a já se jí nediví. Formičky se plní snadno a rychle. S těstem se dobře pracuje a ve výsledku je cukroví chutné a pěkné i na pohled. Podobných variant a receptů na plněné ořechy najdete mnoho, ale co takhle zkusit ty naše. :)

Ingredience (na dva velké plechy plné formiček)

240 g másla
360 g hladké mouky
200 g cukru moučka
2 žloutky
1/2 lžičky mleté skořice
1 lžíce kakaa

Na krém

240 g povoleného másla
50 g cukru moučka
tuzemák dle chuti – do krému můžete také přidat nastrouhanou čokoládu, ořechy, kávu …
+ rozpuštěná čokoláda – nemusí být

Postup

Ze všech ingrediencí vypracuji těsto, kterým plním formičky. Formičky plním tenkou vrstvou těsta, protože v troubě těsto trochu nabude.Horkovzdušnou troubu předehřeji na 170 °C a připravím si dva plechy. Skořápky peču 13 minut. Jakmile jsou upečeny a vystydnou, plním je krémem, který jsem připravila vyšleháním másla, cukru a kapkou tuzemáku. Skořápky plním krémem a spojuji.  Špičky pak namáčím do rozpuštěné čokolády, pokládám na pečicí papír a nechávám zatuhnout.

Kakaové ořechy z formiček
Kakaové ořechy z formiček
Kakaové ořechy z formiček
Kakaové ořechy z formiček
Kakaové ořechy z formiček
Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

2 Komentáře
  • Odpověď Jana T 15.12.2018 at 7:38

    Moc děkuju za tenhle recept! Vždycky jsem se do oříšků chtěla pustit, ale každý rok jsem to odložila. Letos konečně přišla jejich chvíle a fakt se moc povedly!

    • Odpověď pěkně vypečený blog 15.12.2018 at 13:29

      Milá Jani, jsem ráda, že jste s receptem spokojená. :) Klidný advent, Lucie.

    Zanechte odpověď