Vánoční linecká kolečka

Vánoční linecká kolečka

Můj recept na linecké už dobře znáte. A teď je ta nejvhodnější doba si ho připomenout. Tenhle recept je moje srdcovka a nikdy mě neomrzí. No a když se pak navíc sejdu s mou kamarádkou Alenkou, vytváříme rády nové variace. Jak už jste si možná všimli, většinou jsou naše společné výtvory laděny na romantickou nebo něžnou vlnu. Jsou před námi Vánoce, takže jsme při našem posledním „kafíčkování“ zkusily klasické linecké ozdobit nově, vánočně. Inspiraci jsme viděly na internetu. Nazdobení lineckých koleček tímto způsobem nebylo vůbec pracné ani časově náročné. Pečení lineckého a celkově pečení cukroví, které se vykrajuje, mě baví… i když znám pár lidí, kteří se právě na tuhle práci vyloženě netěší, takže při čtení tohoto příspěvku asi budou kroutit hlavou a myslet si, že jsem divná. Ale věřte, že ani mě nebaví kolem takového pečení vše. Stále jsou věci, které nedělám ráda, takže to úplně chápu.

 

Ingredience (dávka na 4 velké plechy)

500 g hladké mouky
320 g másla pokojové teploty
160 g cukru moučka
3 žloutky
pár kapek citronu
mouka na podsypání

královská galzura
cukrářská potahovací hmota
gelové potarvinářské barvivo (zelené, červené)

 

Postup

Všechny ingredience vložím do mísy a ručně zpracuji hladké těsto (můžete použít i robota). Těsto poté zabalím do potravinářské fólie a nechám v lednici minimálně půl hodiny odpočinout (když ho necháte odpočívat do druhého dne, tak se taky nic nestane). Po uplynutí této doby si předehřeji horkovzdušnou troubu na 170 °C a připravím čtyři velké plechy, které vyložím pečícím papírem. Těsto rozválím na ploše posypané moukou a vybranými vykrajovátky vykrajuji tvary, které přenáším na plechy. Peču zhruba 10 minut nebo dokud není cukroví malinko zbarvené. Ale opravdu jen malinko, protože po vytažení z trouby nechávám linecké na plechu ještě dojít, takže trochu změní barvu.
Jakmile mám všechno těsto spotřebováno a cukroví napečeno, nanáším královskou glazuru (připravuji podle návodu na obalu) a zdobím lístky a kuličkami z obarvené potahovací hmoty.

 

Vánoční linecká kolečka

Vánoční linecká kolečka

Vánoční linecká kolečka

Vánoční linecká kolečka

Vánoční linecká kolečka

 

 

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

6 Komentáře
 • Odpověď Eva Janková 12.12.2016 at 9:58

  Kolečka vypadají úžasně. Škoda, že jsem si jich nevšimla dříve, mohla jsem rodinku překvapit něčím novým. Ale už mám napečeno a ozdobeno. :-) Nechám si to na příští Vánoce. Zdravím a přeji pěkné prožití Vánočních svátků a do Nového roku spoustu nové inspirace!!! Eva

  • Odpověď pěkně vypečený blog 12.12.2016 at 13:50

   Milá Evi, moc děkuji. Závidím, že už máte napečeno i nazdobeno. 😀 Moc Vám děkuji za hezké přání … Také já přeji krásný předvánoční čas a příjemné svátky, Lucie.

 • Odpověď M.A.R.K.I 13.12.2016 at 9:06

  Luci, vypadají překrásně, děkuji za inspiraci …linecké miluji … Marki

  • Odpověď pěkně vypečený blog 14.12.2016 at 11:04

   Marki, děkujeme moc. My také! Bez něj si neumíme Vánoce představit. :-) Krásný adventní čas, Lucie.

 • Odpověď Michaela 15.12.2016 at 22:04

  Tak jsem právě zadělala dvě várky těsta, ale vykrajovat budu až ráno! Už se těším. :)

  • Odpověď pěkně vypečený blog 16.12.2016 at 8:43

   Milá Míšo, ať se pečení vydaří. U vás to dneska bude krásně vonět. :-) Hezký předvánoční čas, Lucie.

  Zanechte odpověď