Bulharské koblížky

Bulharské koblížky

Když jsme se dnes probudili do nevlídného a zamračeného rána, řekli jsme si, že si den musíme zpříjemnit něčím sladkým. A vzhledem k tomu, že jsme navíc byli mírně znaveni díky protančené noci na plese, připravit si něco sladkého bylo téměř nutností. Můj muzikant si vzpomněl na koblížky své babičky, za kterou jezdíval do Bulharska jako malý kluk na prázdniny a ona mu je smažila k snídani. Jejich příprava není náročná, tak jsem se do nich hned pustila, abych pak s klukama mohla pokračovat v dnešní líné neděli.
Tyhle koblížky se neplní, ale pouze se polévají medem, namažou marmeládou nebo se jen tak popráší cukrem, což jejich přípravu opravdu velmi zjednodušuje. Zkuste je. :-)


Ingredience (přibližně na 30 kusů)

500 g hladké mouky
260 g hustého bílého jogurtu
2 vejce
lžička jedlé sody
1/2 lžičky soli
1 lžíce domácího vanilkového cukru
řepkový olej na smažení
mouka na podsypání
cukr moučka na poprášení
med
marmeláda nebo džem

Postup

V misce smíchám prosátou mouku, sůl a cukr. Uprostřed udělám důlek, do kterého dám jogurt, který jsem smíchala s jedlou sodou a vejci. Vypracuji hladké těsto. Pokud se lepí, přidám trochu mouky. Těsto přikryji utěrkou a nechám přibližně 20 minut odpočinout. Poté rozválím na moukou posypané ploše na přibližně 0,3 cm široký plát. Rádýlkem nakrájím libovolné tvary a smažím v oleji na středním plameni po obou stranách dozlatova. Usmažené koblížky dám okapat na papírovou utěrku. Po vychladnutí zapráším moučkovým cukrem, pokapu medem nebo podávám s marmeládou.

TIP: Vykrajovat můžete opravdu jakékoli tvary. Důležité je, aby bylo těsto tenké. Při smažení se nafoukne a uvnitř zůstane koblih dutý. Nejlepší jsou ihned po usmažení, druhý den už je těsto tužší.

 

Bulharské koblížky

Bulharské koblížky

Bulharské koblížky

Bulharské koblížky

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

Zatím nikdo nevložil komentář, buďte první!

Zanechte odpověď