Vanilkové rohlíčky mé prababičky

vanilkové rohlíčky

Rohlíčky jsou další z receptů mé prababičky, který připravujeme každý rok. Jiné se prý u nás doma nikdy nepekly. Já je mám ráda moc, ale musím se přiznat, že s jejich výrobou je to horší. Těsto připravím bez problémů, ale to samotné tvarování maličkých rohlíčků mě nebaví vůbec. Je to jedna z mála věcí, na kterou se při vánočním pečení ani moc netěším. Ale jelikož mám šikovnou maminku, která rohlíčky peče ráda, chodí mi s nimi každý rok pomáhat. Za to jsem jí velmi vděčná, protože jinak bych se s nimi trápila. Své kluky bych o ně totiž nemohla ochudit. Letos máme jejich přípravu už za sebou. U sklenky dobrého vína a příjemného povídání šlo jejich pečení skoro samo.

 

Ingredience

300g hladké mouky
100 g cukru moučka
100 g mletých vlašských ořechů
200 g másla pokojové teploty
1 žloutek
cukr moučka a vanilkový cukr na obalení dle potřeby

Postup

Ze všech ingrediencí vypracuji hladké těsto (ručně nebo za pomoci robota). Těsto zabalím do potravinářské fólie a nechám nejlépe do druhého dne odpočinout v lednici. Před přípravou rohlíčků vyndám těsto z lednice a nechám ho malinko povolit. Plechy si vyložím pečícím papírem a troubu předehřeji na 170 °C. Z těsta odebírám kousky, ze kterých tvaruji malé (pokud možno) stejnoměrné kuličky, ze kterých formuji rohlíčky. Pokud by se těsto drolilo (záleží kolik tuku pustí ořechy), tak si do těsta zapracujte ještě kousek másla.
Rohlíčky peču 8-9 minut. Po vytažení z trouby je nechám na plechu a ještě vlahé obaluji v moučkovém cukru, který smíchám s cukrem vanilkovým.

 

vanilkové rohlíčky

vanilkové rohlíčky

vanilkové rohlíčky

 

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

2 Komentáře
  • Odpověď Soňa 13.12.2015 at 16:13

    Vynikající a jednoduché, děkuji :)

    • Odpověď pěkně vypečený blog 13.12.2015 at 19:11

      Soni, těším mě, že Vám chutnají. :-) Lucie

    Zanechte odpověď