Sezamové sušenky

Sezamové sušenky
Říkala jsem si, že už by bylo vhodné tu koláčovou a dortovou šňůru přestřihnout (i když ne na dlouho) a upéct něco, čím se občas odměním. Když už tyhle sušenky upeču, jsem schopná je chodit zobat tak dlouho, dokud nejsou všechny pryč. Díky tomu, že obsahují má oblíbená sezamová semínka, jsem si na nich vypěstovala docela slušnou závislost. Napadlo mě, že bych je mohla péct i jako vánoční cukroví, ale to jsem okamžitě zavrhla, nemělo by to smysl, na stole by se dlouho neohřály. Věřím, že si je zamilujete stejně jako já, nejen pro jejich příjemnou vůni a chuť, ale i proto, že postup přípravy není nijak náročný.

Ingredience (na 1 a 1/2 plechu)

80 g másla
120 g sezamových semínek
50 g třtinového cukru
80 g špaldové mouky
1 žloutek
1 plná lžička prášku do pečiva bez fosfátů
pár kapek vanilkového extraktu
mouka na podsypání

Postup

Do mísy dám všechny ingredience a vypracuji těsto. To zabalím do potravinářské fólie a nechám v lednici 30 minut odpočinout. Mezitím předehřeji horkovzdušnou troubu na 170 °C a připravím si dva plechy, které vyložím pečicím papírem.
Jakmile je těsto odpočaté, ještě jednou ho ručně propracuji a na ploše, kterou jsem lehce posypala moukou, ho vyválím a vykrajuji z něj libovolné tvary. Peču je přibližně 10 minut.
Sezamové sušenky
Sezamové sušenky
Sezamové sušenky
Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

Zatím nikdo nevložil komentář, buďte první!

Zanechte odpověď