Pěkně vypečená kuchařka

pěkně vypečená kuchařka

Když jsem před téměř dvěma lety začala psát blog, bylo mým přáním, aby na něm přátelé (a později i čtenáři) nacházeli inspiraci v receptech a rádi se na něj vraceli. V podstatě jsem neměla vysoké ambice, práce na blogu pro mne byla zábavou, odreagováním a později (ač jsem si to absolutně nechtěla přiznat) tak trochu i závislostí. Přesto jsem tehdy ani na moment nepomyslela na to, že bych někdy mohla v rukou držet svou vlastní knihu. Snad to mohl být jen sen, který má mysl vytěsnila někam hodně hluboko, a proto byl prakticky zapomenut. Jenomže osudové setkání vše změnilo…

Když blog fungoval sotva pár měsíců, seznámila jsem se s Janou, která se mi po krátké chvíli našeho rozhovoru svěřila, že se jí můj blog líbí a že by mi jednou ráda vydala kuchařku. Vzpomínám si, jak mi v místnosti plné lidí zněla v uších stále ta tři neuvěřitelná slova: vydám ti knihu!
Sešly jsme se od té doby ještě mnohokrát … Práce na knize začala přibližně půl roku po našem prvním setkání a pro mne znamenala zásadní zlom, kdy se od slov přešlo k činům, díky kterým je teď Pěkně vypečená kuchařka v tiskárně a já jsem nedočkavá jako malé dítě.
Nebyla to však jen Janička se svým mužem Štěpánem a jejich Best Taste Publishing, kteří se starali o celý průběh příprav … za profesionální přístup děkuji také grafikům, korektorce, ilustrátorce … A aby se sny mohly opravdu plnit, je zapotřebí těch správných lidí a partnerů, kteří mohou a dokáží pomoci a navíc věří, že výsledek bude stát za to.
V případě mé knihy jsou to partneři, jejichž produkty mám ráda a při svém pečení je už dlouho používám. O to více mě těší, že právě oni šli do tvorby knihy s námi. Děkuji Electrolux, dmBio , Babiččina volba a Mixit.

Už jen několik dnů a kuchařka bude na světě. Věřím, že se na to mé „třetí dítě“ těšíte stejně jako já. :-)

Předobjednávky od 1.12. 2016 na www.besttaste.cz

 

tiskarna

loga

 

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

19 Komentáře
 • Odpověď lenka polakovicova 30.11.2016 at 12:10

  Gratuluju!!!To budes mit letos Vanoce o neco driv s takovym dareckem?Moc Ti to Lucko preju Tvuj blog a recepty na nem jsou super. Lenka

  • Odpověď pěkně vypečený blog 30.11.2016 at 22:29

   Leni, moc děkuju za milá slova. :-) Já se strašně těším, až ji budu mít konečně v rukou. Lucie

 • Odpověď Vladka Špičková 30.11.2016 at 13:00

  Moc moc gratuluji Lucko,rada peču podle vašich receptu. …a přeji vám vice takových knih

  • Odpověď pěkně vypečený blog 30.11.2016 at 22:30

   Milá Vladi, to mi opravdu dělá radost. Moc Vám děkuji a přeji ať se pečení vždy vydaří, Lucie.

 • Odpověď Jitka 30.11.2016 at 13:26

  Těším se moc, tu prostě musím mít.! :)

  • Odpověď pěkně vypečený blog 30.11.2016 at 22:30

   To je krásné! :-) Děkuju :-)

 • Odpověď Renáta 30.11.2016 at 22:02

  Milá Lucko, přijměte i ode mne, jedné ze čtenářek Vašeho blogu a velké obdivovatelky Vaši práce, gratulaci ze srdce :-) Podporu konkrétní i psychickou od všech, kteří s Vámi do vydání Vaší první kuchařky šli či kteří Vám „jen drželi palce“, si opravdu zasloužíte. Váš blog, Vaše recepty a styl a šarm, který je z nich a doprovodných fotografií cítit, považuji za okouzlující :-) Jakmile půjdu teď před vánoci do knihkupectví a Vaši knihu zahlédnu, určitě si ji zakoupím. Nebo si ji budu přát od svých dvou dcer pod stromeček :-) Užívejte si radosti a pěkných adventních dní, Renáta

  • Odpověď pěkně vypečený blog 1.12.2016 at 17:35

   Milá Reni, vážím si moc Vašich slov a jsem opravdu dojatá. Tahle zpětná vazba od čtenářů je přesně tím hnacím motorem, který mi pomáhá dělat blog (pevně doufám) stále hezčím. :-) Knihu si můžete předobjednat zde – http://www.besttaste.cz, do knihkupectví by se měla dostat až po novém roce. Ještě jednou děkuji a přeji příjemné dny, Lucie.

 • Odpověď Eva Chaloupková 1.12.2016 at 11:47

  Dobrý den Lucie,gratuluji ke kuchařce, moc se na ni těším, nevíte prosím kdy vyjde? Chtěla jsem ji pod stromeček, ale koukám, že asi až 20.1.2017 ? Děkuji. Pěkný den Eva

  • Odpověď pěkně vypečený blog 1.12.2016 at 17:15

   Milá Evi, moc děkuji. :-) Kuchařka je od dnešního dne v předprodeji. Objednat si ji můžete tady http://www.besttaste.cz. Rozesílat se budou 9. 12., takže pod stromečkem byste ji mohla mít určitě. :-) Lucie

 • Odpověď Eva Chaloupková 1.12.2016 at 18:44

  Lucko moc děkuji, to se tedy těším ! Eva

 • Odpověď pona 2.12.2016 at 11:26

  Také já moc gratuluji . Určitě si ji objednám v předprodeji, protože se na kuchařku už moc těším. Často se u Vás na blogu inspiruji recepty, které zkouším a jsem z nich nadšená. Přeji Vám spoustu čtenářů nejen na blogu, ale také těch, kteří si Vaši kuchařku koupí.
  Šárka

  • Odpověď pěkně vypečený blog 2.12.2016 at 19:34

   Milá Šárko, moc děkuji, vážím si toho. :-) Přeji si, ať se Vám kniha líbí a ráda po ní sáhnete, když se budete chtít inspirovat a péct. Ještě jednou děkuji, Lucie.

 • Odpověď Luci 4.12.2016 at 15:52

  Dobrý den, je možné někde vidět obsah/seznam receptů? Děkuji :)

  • Odpověď pěkně vypečený blog 4.12.2016 at 16:25

   Milá Luci, obsah nikde dostupný není. Kniha se skládá z 12 kapitol (měsíců v roce), každá kapitola pak z několika receptů a každá navíc obsahuje slanou tečku. :-)

   • Odpověď Luci 4.12.2016 at 17:23

    Děkuji, Vaše recepty mám moc ráda a kniha je pro mě velkým lákadlem. Zároveň mám ale ráda, když si mohu knihu prolistovat, mrknout zda recepty odpovídají našim chutím a zda jsou z běžně dostupných a užívaných surovin. Myslíte, že byste mohla hodit namátkově třeba pár receptů, které v knize máte – jen pro představu. Doufám, že nejsem moc otravná :)

    • Odpověď pěkně vypečený blog 5.12.2016 at 9:27

     Milá Luci, já Vás úplně chápu. A vůbec nejste otravná, jsem ráda, že píšete. :) V knize mám recepty z blogu, které jsou navíc doplněny zajímavými ilustracemi. Je to takový rok blogerky, rok u mě na blogu. Od ledna by pak měla být kniha v distribuci a ještě se chystá e-kniha. Lucie

 • Odpověď Karolína 8.12.2016 at 18:17

  Dobrý večer,
  původně jsem chtěla čekat až bude kuchařka v obchodech, ale protože jsem tvor od přírody netrpělivý, už vyhlížím kurýra ? na Váš blog jsem narazila úplnou náhodou, ale byla to ta nejlepší náhoda!!! Přeji hodně úspěchů a mnoho spokojených čtenářů.

  • Odpověď pěkně vypečený blog 8.12.2016 at 22:17

   Milá Karolíno, udělala jste mi velkou radost. :-) Děkuju! Přeji, ať se kuchařka líbí. Krásné adventní dny, Lucie.

  Zanechte odpověď