Pečené ořechy s medem

Pečené ořechy s medem

Tento týden jsme měli kvůli chřipce zavřenou školu. Kluci se nám postupně hezky zotavili, a tak jsme po příjezdu mého muzikanta ze soustředění mohli na zahradě postavit obřího Olafa (co má rád vřelá objetí) a stihli jsme si také zajet na krytý bazén.
Asi nejsem jediná, koho aktivita ve vodě příjemně unaví, ale bazén je zároveň místem, kde mi vždy rychle vytráví. S sebou většinou vozím banány a nějaké ořechové tyčinky. A právě ty jsem si tentokrát vezla své – domácí … Tyčinky jsem upekla ze směsi všech možných druhů ořechů, které jsme měli doma. Záleží jen na vás, kterým oříškům dáte přednost a jaké budou ty vaše tyčinky (případně nalámané kousky medových oříšků).

Ve čtvrtek mě čeká autogramiáda v Praze. Moc se na ni těším, ale zároveň už začínám mít lehké motýlky v břiše. Pevně věřím, že bude minimálně taková, jako ta v Ostravě, to by bylo vážně krásné. :-)

 

Ingredience

300 g směsi ořechů (např. para, mandle, lískové, pekanové, pistácie, kokosové lupínky, kešu, nesolené arašídy, makadamové)
2 lžičky sezamového semínka
5 lžic tekutého medu
2 lžíce rýžového sirupu
pár kapek vanilkového extraktu

 

Postup

Horkovzdušnou troubu předehřeji na 170 ° a pekáček (27×15 cm) vyložím pečicím papírem. Ořechy dle potřeby nasekám a v míse smíchám se sezamem, vanilkovým extraktem, medem a rýžovým sirupem. Ořechy rozložím do pekáčku a důkladně přitlačím. Pomohla jsem si dnem hrnečku. Peču 10 minut. Poté nechám ořechy v pekáčku vystydnout a nakonec je ještě dám minimálně na hodinu do lednice. Pak už je jen nakrájím nebo nalámu na tyčinky nebo na kousky.
Skladuji v lednici a do týdne spotřebuji.

 

Pečené ořechy s medem

Pečené ořechy s medem

Pečené ořechy s medem

Pečené ořechy s medem

Pečené ořechy s medem

Pečené ořechy s medem

 

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

2 Komentáře
  • Odpověď Renata 5.3.2017 at 20:10

    Dobrý večer, Lucie, již delší dobu sleduji Vaše stránky. Máte velmi nápadité recepty…ráda sleduji a koumám, jak dokážete „čistě“ a na první pohled jednoduše vyfotit Vaše výtvory…je to až geniální :-) Moc se mi líbí Vaše stránky. Mohla bych na Vás mít dotaz….? Jsem okouzlena razítkem Home made s jablíčky. Mohla byste prozradit, kde jste jej koupila? Děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů s blogem:-) Renata

  • Zanechte odpověď