Na vlně smoothie 1

Smoothie 1

Mám sice blog převážně o sladkém pečení, to však neznamená, že peču každý den a vše, co napeču, také sním. To opravdu ne. 😀 Dobrotami hostíme naše přátele a rodinu, ale zároveň se doma snažím jídla chystat tak, abychom měli vyvážený jídelníček a necítili se provinile, když si dopřejeme i něco sladkého.
Před časem jsem začala sobě i dětem připravovat jemně mixované nápoje smoothie. Jsou úžasné v tom, že si je jednoduše poskládáte dle vlastní chuti a fantazie, popřípadě podle toho, co máte zrovna doma. Smoothie si můžete dát kdykoliv, třeba jako svačinu, protože dokonale zasytí. Já si ho nejčastěji dávám k snídani nebo dopolední svačině. Teď v zimě ho snad oceňuji úplně nejvíc. Náš syn Borisek má své oblíbené kombinace s mraženými jahodami a ananasem. Připravuji mu je pravidelně a jsem ráda, že má tak chutnou formou zajištěn přísun vitamínů. Během několika dnů budu pro inspiraci dávat na blog tipy na smoothie, jak je doma připravuji já. Zatím mám na blog nachystaných několik variant. A tady je první z nich ….


Ingredience (na přibližně 4,5 dcl)

1 velký pomeranč
1 menší jablko
1 menší řapík celeru
velká hrst čerstvého ananasu (nakrájeného na velké kostky)
2 zarovnané lžíce bílého jogurtu
12 ks makadamových ořechů (seženete třeba na www.mixit.cz)
3 kostky ledu nebo trochu studené vody

Postup

Pomeranč oloupu a rozdělám na měsíčky, jablko oloupu, zbavím jadřince a nakrájím na kousky, z celeru oloupu dlouhá vlákna, ananas očistím a nakrájím. Vše vložím do mixéru (používám stolní mixér), přidám ořechy, jogurt, led nebo vodu. Vše společně dokonale promixuji a ihned podávám.

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

2 Komentáře
 • Odpověď Renata 29.1.2016 at 17:14

  Hezký den,
  můžu se zeptat, v čem přesně smoothie děláte? Mám menší mixér, ale smoothie z něj vždycky vypadá spíš jako dětská výživa namíchaná s vodou, což syna zrovna nenaláká.
  Děkuji!

  • Odpověď pěkně vypečený blog 29.1.2016 at 17:44

   Zdravím Vás, Reni :-) Používám mixér, který je součástí kuchyňského robota Kenwood Major Titanium (s výkonem 1500W). Rozmixuji v něm i ořechy, které do smoothie občas přidám. Nechávám ho mixovat tak 2 minuty, pokud smoothie není dost sladké a klukům nejede, tak jim do něj dám trochu agáve sirupu. Mějte příjemné dny, Lucie.

  Zanechte odpověď