Makové muffiny

Makové muffiny

Makové muffiny jsou dalším receptem, který zdobil Pěkně vypečený kalendář. Takže už zbývá jen recept z měsíce prosince… Bude jím vánočka, kterou nasdílím někdy začátkem Adventu. Mezitím přidám nějaké nové recepty na cukroví, těch už na blogu najdete okolo dvaceti. Ale abych nezapomněla na dnešní příspěvek. :) Muffiny jsou takovým vděčným receptem, který se těší velké oblibě. Takže tady je jedna maková varianta a já se jdu pomalu připravit na to vánoční pečení. :)

Ingredience (na 14 ks)

200 g hladké mouky
100 g povoleného másla
150 g cukru krupice
3 vejce pokojové teploty (žloutky a bílky zvlášť)
200 ml mléka
100 g mletého máku
2 zarovnané lžičky prášku do pečiva
1/2 lžičky jedlé sody
špetka soli
špetka mleté skořice
2 lžíce citronové šťávy

Postup

Horkovzdušnou troubu předehřeji na 170 °C.
Máslo vyšlehám společně s cukrem a žloutky. Mouku smíchám s práškem do pečiva, jedlou sodou, solí, skořicí a mákem. Tuto směs vmíchám do žloutkové směsi (bude hodně hustá) a přiliji mléko. Rozmíchám a nakonec přidám pevný sníh z bílků.
Těstem plním formu na muffiny, kterou jsem vyložila papírovými košíčky. Každý košíček naplním ze 3/4. Peču 18 – 20 minut.

Makové muffiny

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

3 Komentáře
 • Odpověď Kateřina 14.8.2020 at 15:33

  Dnes vyzkoušeny muffinky a jsou výborné, vláčné, no prostě vynikající :-).

 • Odpověď Andy 6.11.2020 at 17:34

  Tyhle muffiny jsou naprosto exkluzivní. Nejlepší těsto. Čím mohu nahradit mák, abych si ze stejného těsta připravila klasické s kousky čokolády? Děkuji za radu😊

  • Odpověď pěkně vypečený blog 6.11.2020 at 18:47

   Děkuji, jsem ráda, že jste s těstem spokojená. Co se týče toho těsta bez máku… Dala bych do něj méně mléka (ubrala bych asi 50 ml) a přidala pár kapek vanilkového extraktu. Ať se povedou a chutnají. :) Lucie

  Zanechte odpověď