Makové bábovičky

Makové bábovičky

Loni v tuto dobu jsem na blog dala svůj první příspěvek. Byl to recept na naši nejoblíbenější rodinnou bábovku. Letošní první recept jsem tedy zvolila v podobném duchu. Tyhle makové bábovičky mi dodnes peče má maminka. Vždycky z nich mám obrovskou radost a vždy si na nich pochutnám. Mák mám totiž velmi ráda … Třeba takové nudle s mákem, které naše děti nemají v oblibě vůbec, bych si mohla dát kdykoli. :-) Makové bábovičky jsou jednoduché a časově nenáročné. Pokud nevlastníte silikonovou formu na babovičky, můžete těsto jednoduše upéct v nějaké hezké zapékací formě.

PS: Vím, že by se začátkem roku hodilo něco zdravějšího … Ale i na to dojde. :-)

 

Ingredience (hrneček o objemu 250 ml)

1,5 hrnku hladké mouky
3/4 hrnku cukru krupice
1 lžíce domácího vanilkového cukru
1 vejce
1/2 sáčku prášku do pečiva
1/2 hrnku oleje
1 hrnek mléka
1 lžíce ovocné marmelády (např. jahodová, rybízová, …)
3/4 hrnku mletého máku
máslo a mouku na vymazání a vysypání zapékací formy

Postup

Troubu předehřeji na 170 °C. Ve velké míse smíchám mouku s práškem do pečiva, oba druhy cukru a mák. Přidám mléko, olej, vejce a marmeládu. Všechny ingredience vymíchám dohladka. Pomocí lžíce plním těstem silikonovou formu na bábovičky (každou bábovičku pouze do 3/4). Formu mám pouze jednu, takže zbytek těsta pak dám do máslem vymazané a moukou vysypané menší zapékací mísy. Bábovičky v silikonové formě peču 25 minut a těsto v zapékací míse 30-35 minut.

 

Makové bábovičky

Makové bábovičky

Makové bábovičky

 

 

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

16 Komentáře
 • Odpověď Marketa 6.1.2016 at 18:48

  Jsou rozkošné, určitě budou i velmi chutné.

  NEPLECHA NA PLECHU

  • Odpověď pěkně vypečený blog 6.1.2016 at 20:18

   Markéto, moc děkuji, těší mě, že se Vám líbí. :-) Lucie

 • Odpověď Ilona 16.1.2016 at 9:52

  Dobrý den Lucie, mák je moje srdcovka, ale hlavně ty minibábovičky mě zaujaly. Odkud máte prosím formu? Děkuji a přeji ať máte stále tolik nápadů, dobré světlo a spoustu strávníků!

  • Odpověď pěkně vypečený blog 16.1.2016 at 19:12

   Zdravím Vás, Ilono :-) Moc Vám děkuji za milá slova. :-) Formu jsem koupila v Tchibu. 😀 Mějte příjemné dny, Lucie. :-)

 • Odpověď Peťa 30.1.2016 at 11:03

  Pěkný den Lucie, dneska jsem vyzkoušela. Sice nemám bábovkové formičky, ale muffinová stačila :) Není to tak pěkné jako bábovičky, ale chuťově jsou moc dobré. Už se těším jak budu zkoušet další recepty :) Nikdy bych nevěřila, že já absolutní nekuchařka se pustím do pečení, ale Vaše recepty jsou inspirující :) Děkuji za Váš blog :)

  • Odpověď pěkně vypečený blog 31.1.2016 at 9:18

   Milá Peti, jsem ráda, že jste makové „muffinové“ bábovičky zkusila a že jste z nich měla radost. :-) Děkuji za milá slova a přeji Vám další příjemné pečení, Lucie.

 • Odpověď Olga 14.4.2016 at 17:41

  Dobrý den Lucie, Váš blog mě nedávno zaujal v časopise a musím přiznat, že je prostě neodolatelný :-) O víkendu jsme se synem vyzkoušeli makové minibábovičky, a byla to pro nás oba zábava a hlavně velká mňamka. Tento víkend máme v plánu citronové sušenky, Ondrášek už se nemůže dočkat až budeme tiskat :-) Tak snad se nám povedou. No a určitě vyzkoušíme postupně i další recepty. Inspirace je spousta. Mějte se krásně, Olga

  • Odpověď pěkně vypečený blog 15.4.2016 at 8:12

   Dobrý den, Oli :-) Děkuji, jsem ráda, že se Vám u mne na blogu líbí. :-) A moc mě těší, že už jste připravila jeden z receptů a že jste z něj měla (nejen vy) radost. :-) Přeji příjemné a úspěšné pečení. Lucie :-)

 • Odpověď Zuzka 12.4.2017 at 12:40

  Dobrý den, Lucie, super jednoduché, krásně se pekly a jsou výborné. Muž má rád mák, takže to byla jasná volba v momentě, kdy jsem pořídila formičky na miniábovičky 😉 Děkuji za inspiraci.

  • Odpověď pěkně vypečený blog 12.4.2017 at 14:30

   Milá Zuzko, děkuji za příjemný komentář, jsem ráda, že jste s receptem spokojená. Přeji pohodové Velikonoce, Lucie.

 • Odpověď Ivana 7.9.2017 at 6:56

  Dobrý den, můžu těsto vlét do formy na bábovku,když nemám mini formy? Děkuji za odpověď, mám váš blog velice ráda a jste mi velkou inspirací

  • Odpověď pěkně vypečený blog 7.9.2017 at 15:03

   Milá Ivko, určitě můžete … :-) Děkuji za milá slova a přeji, aby se bábovka povedla a chutnala. Hezké dny, Lucie.

 • Odpověď Denisa 1.10.2017 at 7:56

  Dobrý den, zkoušela jsem 2x dát těsto do bábovkové formy. V obou případech se mi stalo, že se po vyklopení vyklopila jen část buchty a druhá zůstala ve formě. Formu jsem řádně vymazala, nevíte čím to může být?

  • Odpověď pěkně vypečený blog 1.10.2017 at 10:50

   Milá Deniso, trable s bábovkou mě mrzí. Pokud jste formu dostetčně vymazala a vysypala, tak mě napadá jen to, jestli je bábovka dostatečně propečená. Přeji, ať je další pečení úspěšnější a máte, třeba z bábovky, radost. Hezké dny, Lucie.

 • Odpověď Káťa 17.8.2018 at 14:26

  Bábovka je vynikající!
  Pekla jsem už 2x a vždy se povedla💙

  • Odpověď pěkně vypečený blog 17.8.2018 at 14:34

   Milá Káťo, tak to je nejlepší pochvala! Děkuji! :-) Hezké dny, Lucie.

  Zanechte odpověď