Makové bábovičky

Makové bábovičky

Loni v tuto dobu jsem na blog dala svůj první příspěvek. Byl to recept na naši nejoblíbenější rodinnou bábovku. Letošní první recept jsem tedy zvolila v podobném duchu. Tyhle makové bábovičky mi dodnes peče má maminka. Vždycky z nich mám obrovskou radost a vždy si na nich pochutnám. Mák mám totiž velmi ráda … Třeba takové nudle s mákem, které naše děti nemají v oblibě vůbec, bych si mohla dát kdykoli. :-) Makové bábovičky jsou jednoduché a časově nenáročné. Pokud nevlastníte silikonovou formu na babovičky, můžete těsto jednoduše upéct v nějaké hezké zapékací formě.

PS: Vím, že by se začátkem roku hodilo něco zdravějšího … Ale i na to dojde. :-)

 

Ingredience (hrneček o objemu 250 ml)

1,5 hrnku hladké mouky
3/4 hrnku cukru krupice
1 lžíce domácího vanilkového cukru
1 vejce
1/2 sáčku prášku do pečiva
1/2 hrnku oleje
1 hrnek mléka
1 lžíce ovocné marmelády (např. jahodová, rybízová, …)
3/4 hrnku mletého máku
máslo a mouku na vymazání a vysypání zapékací formy

Postup

Troubu předehřeji na 170 °C. Ve velké míse smíchám mouku s práškem do pečiva, oba druhy cukru a mák. Přidám mléko, olej, vejce a marmeládu. Všechny ingredience vymíchám dohladka. Pomocí lžíce plním těstem silikonovou formu na bábovičky (každou bábovičku pouze do 3/4). Formu mám pouze jednu, takže zbytek těsta pak dám do máslem vymazané a moukou vysypané menší zapékací mísy. Bábovičky v silikonové formě peču 25 minut a těsto v zapékací míse 30-35 minut.

 

Makové bábovičky

Makové bábovičky

Makové bábovičky

 

 

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

17 Komentáře
 • Odpověď Marketa 6.1.2016 at 18:48

  Jsou rozkošné, určitě budou i velmi chutné.

  NEPLECHA NA PLECHU

  • Odpověď pěkně vypečený blog 6.1.2016 at 20:18

   Markéto, moc děkuji, těší mě, že se Vám líbí. :-) Lucie

 • Odpověď Ilona 16.1.2016 at 9:52

  Dobrý den Lucie, mák je moje srdcovka, ale hlavně ty minibábovičky mě zaujaly. Odkud máte prosím formu? Děkuji a přeji ať máte stále tolik nápadů, dobré světlo a spoustu strávníků!

  • Odpověď pěkně vypečený blog 16.1.2016 at 19:12

   Zdravím Vás, Ilono :-) Moc Vám děkuji za milá slova. :-) Formu jsem koupila v Tchibu. 😀 Mějte příjemné dny, Lucie. :-)

 • Odpověď Peťa 30.1.2016 at 11:03

  Pěkný den Lucie, dneska jsem vyzkoušela. Sice nemám bábovkové formičky, ale muffinová stačila :) Není to tak pěkné jako bábovičky, ale chuťově jsou moc dobré. Už se těším jak budu zkoušet další recepty :) Nikdy bych nevěřila, že já absolutní nekuchařka se pustím do pečení, ale Vaše recepty jsou inspirující :) Děkuji za Váš blog :)

  • Odpověď pěkně vypečený blog 31.1.2016 at 9:18

   Milá Peti, jsem ráda, že jste makové „muffinové“ bábovičky zkusila a že jste z nich měla radost. :-) Děkuji za milá slova a přeji Vám další příjemné pečení, Lucie.

 • Odpověď Olga 14.4.2016 at 17:41

  Dobrý den Lucie, Váš blog mě nedávno zaujal v časopise a musím přiznat, že je prostě neodolatelný :-) O víkendu jsme se synem vyzkoušeli makové minibábovičky, a byla to pro nás oba zábava a hlavně velká mňamka. Tento víkend máme v plánu citronové sušenky, Ondrášek už se nemůže dočkat až budeme tiskat :-) Tak snad se nám povedou. No a určitě vyzkoušíme postupně i další recepty. Inspirace je spousta. Mějte se krásně, Olga

  • Odpověď pěkně vypečený blog 15.4.2016 at 8:12

   Dobrý den, Oli :-) Děkuji, jsem ráda, že se Vám u mne na blogu líbí. :-) A moc mě těší, že už jste připravila jeden z receptů a že jste z něj měla (nejen vy) radost. :-) Přeji příjemné a úspěšné pečení. Lucie :-)

 • Odpověď Zuzka 12.4.2017 at 12:40

  Dobrý den, Lucie, super jednoduché, krásně se pekly a jsou výborné. Muž má rád mák, takže to byla jasná volba v momentě, kdy jsem pořídila formičky na miniábovičky 😉 Děkuji za inspiraci.

  • Odpověď pěkně vypečený blog 12.4.2017 at 14:30

   Milá Zuzko, děkuji za příjemný komentář, jsem ráda, že jste s receptem spokojená. Přeji pohodové Velikonoce, Lucie.

 • Odpověď Ivana 7.9.2017 at 6:56

  Dobrý den, můžu těsto vlét do formy na bábovku,když nemám mini formy? Děkuji za odpověď, mám váš blog velice ráda a jste mi velkou inspirací

  • Odpověď pěkně vypečený blog 7.9.2017 at 15:03

   Milá Ivko, určitě můžete … :-) Děkuji za milá slova a přeji, aby se bábovka povedla a chutnala. Hezké dny, Lucie.

 • Odpověď Denisa 1.10.2017 at 7:56

  Dobrý den, zkoušela jsem 2x dát těsto do bábovkové formy. V obou případech se mi stalo, že se po vyklopení vyklopila jen část buchty a druhá zůstala ve formě. Formu jsem řádně vymazala, nevíte čím to může být?

  • Odpověď pěkně vypečený blog 1.10.2017 at 10:50

   Milá Deniso, trable s bábovkou mě mrzí. Pokud jste formu dostetčně vymazala a vysypala, tak mě napadá jen to, jestli je bábovka dostatečně propečená. Přeji, ať je další pečení úspěšnější a máte, třeba z bábovky, radost. Hezké dny, Lucie.

 • Odpověď Káťa 17.8.2018 at 14:26

  Bábovka je vynikající!
  Pekla jsem už 2x a vždy se povedla?

  • Odpověď pěkně vypečený blog 17.8.2018 at 14:34

   Milá Káťo, tak to je nejlepší pochvala! Děkuji! :-) Hezké dny, Lucie.

 • Odpověď Klára 18.4.2019 at 7:14

  Dobrý den! Jsem teď nějak závislá na máku, tak jsem místo malých báboviček upekla jednu velkou bábovku. No… Je hrozné to přiznat, ale celou, úplně celou jsem ji snědla sama! Naštěstí jsem do večera stihla upéct novou a nikdo nic nepoznal ☺️
  Díky za recept! Klára

 • Zanechte odpověď