Crumble s broskvemi a ostružinami

Crumble - s broskvemi a ostružinami

Zase jsme po delší době dostali chuť na voňavý Crumble. Naposledy jsem ho pekla na jaře, kdy jsem na něj použila zásoby mraženého ovoce. Tentokrát jsem použila čerstvé broskve, ale i mražené ostružiny. Recept je trochu jiný než ten, který už můžete delší dobu najít zde na blogu. K přípravě drobenky jsem použila navíc mandlovou mouku a malinko voňavého vanilkového aroma. Je to jeden z nejjednodušších receptů, který se skvěle hodí na nadcházející chladné období, protože se podává teplý. Můžete ho vyzkoušet s různým ovocem, třeba podle toho, co máte rádi nebo co zrovna nabízí vaše domácí zásoby. Pokud se Crumble nesní v den upečení, druhý den ho pak před podáváním ještě ohřívám. A co se týče pečení, záleží jen na vás, v čem ho připravíte. Vypadá hezky v malých mističkách (v nich se doba pečení zkrátí na 30 minut), ale i ve velké zapékací míse.

 

Ingredience
100 g rozpuštěného másla
100 g mandlové mouky (mletých mandlí)
120 g ovesných vloček
100 g třtinového cukru
1 lžíce domácího vanilkového třtinového cukru (nebo kupovaného vanilkového cukru)
1/2 lžičky vanilkového extraktu

 

Náplň
3 velké oloupané broskve
200 g ostružin
2 lžíce třtinového cukru (nebo domácího vanilkového třtinového cukru)

 

Na ozdobení
plátky mandliček
máta

 

Postup
Ovesné vločky lehce promixuji (ale není to nutné, já je malinko mixuji kvůli dětem). Přimíchám k nim rozpuštěné máslo, mandlovou mouku, vanilkový extrakt a oba druhy cukrů. Ručně vytvořím drobenku.
Horkovzdušnou troubu si předehřeji na 180 °C a připravím zapékací mísu nebo menší misky.
Broskve umyji, oloupu a nakrájím na měsíčky. Dám je do zapékací mísy (nebo rozdělím do misek) a přidám k nim ostružiny. Zasypu třtinovým cukrem a společně promíchám. Na ovoce pokladu drobenku a peču cca 35 minut, dokud není drobenka hezky zbarvená. Po vytažení z trouby, ozdobím mandličkami a mátou. Poté podávám teplé.
Květiny na fotografiích jsou pouze dekorace.

 

Crumble - s broskvemi a ostružinami

Crumble - s broskvemi a ostružinami

Crumble - s broskvemi a ostružinami

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám líbit

Zatím nikdo nevložil komentář, buďte první!

Zanechte odpověď